Zlot pojazdów zabytkowych


Wzywamy wszystkie Nyski i wszelakie klasyki do Nysy!

Nysa to jedno z najstarszych miast historycznego Śląska, niegdyś nazywane mianem śląskiego Rzymu – w tym roku obchodzi 800-lecie nadania praw miejskich.

Z tej pięknej okazji zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji, zwłaszcza tej klasycznej – na nyski rynek na – Nysa800 – zlot pojazdów zabytkowych, który będzie towarzyszyć zmaganiom sportowym w ramach Rajdu Nyskiego, którego organizatorem jest Automaster Klub.

Razem wypełnijmy pięknie zrewitalizowany rynek w Nysie klasykami po same brzegi! Mamy cały do dyspozycji. Serdecznie zapraszamy legendarne wozy z ZSD Nysa – pojazdy dostawcze, które zbudowały Polskę!

Zapraszamy nie tylko Nyski do Nysy! Zapraszamy wszystkich pasjonatów pojazdów zabytkowych!

Warto wybrać się do Nysy – niegdyś najważniejszego i najbogatszego miasta Polski po Krakowie i Wrocławiu, gdzie do dziś, mimo trudnej historii ostatniej wojny, o dawnej świetności przypomina m.in. bazylika Św. Jakuba i Agnieszki z XV wieku, Dom Wagi Miejskiej z 1604 roku czy tzw. Piękna Studnia, która służyła nysanom do 1880 roku, a dziś stanowi kunsztowną atrakcję miasta z jej ażurowym nakryciem kowalskim.

Dziś Nysa to jedno z najprężniej rozwijających się miast województwa opolskiego, a także istotny ośrodek turystyczny z niedalekim Jeziorem Nyskim i Otmuchowskim, a także innymi miastami i atrakcjami powiatu nyskiego jak: Paczków, Otmuchów czy Głuchołazy, które usytuowane u podnóża Gór Opawskich są ciekawą propozycją na weekendowy wypoczynek.

Jeszcze do niedawna Nysa była bardzo ważnym punktem na motoryzacyjnej mapie Polski. Przypomnijmy te niedawne czasy wspólne wypełniając nyski rynek klasykami!

Zapraszamy do Nysy na zlot pojazdów zabytkowych!

Zaczynamy o godz. 12:00 a finał spotkania przewidziany jest na 16:00, bo już o 16:45 jesteśmy wszyscy zaproszeni na uroczysty start Rajdu Nyskiego, który odbędzie się z pięknego nyskiego rynku na którym zresztą będziemy gościć – a wkoło jest co robić i co zwiedzać. Szykujemy też konkurs. Elegancji!

UDZIAŁ W ZLOCIE JEST BEZPŁATNY.

Organizatorem wydarzenia jest Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych przy współpracy z Automaster Klub w ramach działań Polskiego Związku Motorowego OPOLE.

Strona Wydarzenia